Autorius Tema: Windows XP Beta  (Skaityta 6522 kartus)

Neprisijungęs Kalnų karalius

• Naujokas
  • *
  • Įrašai: 104
    • Žiūrėti profilį
Windows XP Beta
« Įrašytas: 2013-06-30 22:21:30 pm »
Windows XP whistler 2257 leidimas (prieš daug daug metų, tiksliau prieš 13 metų), kuomet dar nebuvo sukurta iki dabar vis dar egzistuojanti Windows Xp OS.

Pasižiūrėkite į šias "prototipines" nuotraukas.

Pastebėtina kad tuomet apie 2000 metus microsoftininkai kaip įmanydami diegė naujo stiliaus dizainą visoms programoms susijusioms su muzika ar video (player). Windows ME pastebėtinas tuometinių planšečių (kažkas panašaus) vizualizacija.

O kai kurie elementai nesikeičia dešimtmečius neskaitant išorinio dizaino pakeitimų...

Kaip ir šio spalvų paletės esminnių pokyčių neįvyko gerą dvidešimtmetį :D (pastebejau jog atsirado nuo windows 3.0 laikų).

O šviesi spalva išsiregistravimo režime nelabai tinka

4c61626173212

Neprisijungęs Lukas

• Administratorius
  • Herojus
  • Įrašai: 7431
    • Žiūrėti profilį
Ats: Windows XP Beta
« Atsakymas #1 Įrašytas: 2013-07-03 11:58:23 am »
senas, dabar jau labai skyletas os'as :) gaila, kad kazkas dar ji naudoja.
Jūsų draugas, kolega ir puslapio administratorius,

Lukas.

Gerda Photography
Serveriai.lt 50% nuolaida!
Free Hosting
Free Templates

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #2 Įrašytas: 2013-07-03 19:21:27 pm »
pas mane win xp jau EX. opeacine sistema jau gera menesi :D
4c61626173212

Neprisijungęs Modestas Vaitkevičius

• Dalyvis
  • **
  • Įrašai: 2007
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #3 Įrašytas: 2013-07-03 19:29:32 pm »
Mėnesį... Jie jau nuo pat Windows 7 pasirodymo turėjo tapti EX :D

Niekada nepripažinau tokių, kurie sėdi su Windows XP ir šaukia, kad kažkas blogai ten. O juo labiau nepripažįstu ir žmonių, kurie naudojasi IE ( iki 9-tos ) ir skundžiasi, kad turi bėdų su puslapiais :D

Manualai.lt Forumas

« Atsakymas #3 Įrašytas: 2013-07-03 19:29:32 pm »

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #4 Įrašytas: 2013-07-03 19:46:13 pm »
Blogai tiems kurie nieko nemoka susitvarkyt kompo vidaus.deja bet jeigu su senomis OS jiems buvo blogai, bus blogai ir su naujomis OS...

O tai kad tu nepripazysti tu zmoniu, juju tai nejaudina :D
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #5 Įrašytas: 2013-07-03 20:04:01 pm »
Na gal ir nemoka, bet reikia ;)

ps. Deja, bet jaudina, nes visi mano projektai XP windows nepalaiko :D Ir tiesiogine prasme :)

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #6 Įrašytas: 2013-07-03 20:41:16 pm »
kaip cia interneto svetaines gali nepalaikyti win xp  :o interneto narsykles nepriklausomos nuo platformos, nebent kalbi apie IE9 ar 10 :D
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #7 Įrašytas: 2013-07-03 21:11:49 pm »
IE naršyklės priklauso nuo platformos :)

O ir šiaip, savo asmeniniuose projektuose tai tikrai blokuoju XP windows, o jei ir pasijungia su jais - visada parašau priminimą, kad laikas atsinaujinti :)

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #8 Įrašytas: 2013-07-03 21:38:14 pm »
Nemanau kad tai mandagu daryti. Juk ne kiekvienas gali nusipirkti legaliai nauja OS....
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #9 Įrašytas: 2013-07-03 21:49:14 pm »
Kiekvienas, kuris to nori :) Kaip sakant - jei yra noras, bus ir galimybė :)

Ps. Jei windows 8 kainuoja po 100 LT ( dabar jau 160 :( ), tai kodėl gi ne?

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #10 Įrašytas: 2013-07-03 22:03:04 pm »
Ai, ar daugeliui gali rupeti kokia OS pas ji yra. Tik susirupins tada kai ieis i svetaine, bet jos neleidziama perziureti nes ne ta OS :D Siek tiek neteisingasiuo atveju. Kuom gi zmogus nusikalto kad pas ji desimties ar p[enkiu metu senumo kompas. Nebent svetaine yra sukurta specialiai uzduociai. Gal gali parodyti ta svetaine, pabandysiu ieiti per win xp :D
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #11 Įrašytas: 2013-07-03 22:20:14 pm »
Deja, kolkas negaliu :)

Realiai, tai yra skirtumas ir dar koks :) Tarkime ateini į svetainę su 5 metų senumo kompu... Nu paimkim kokią.. Net nežinau, sakykim paimkim gerai žinomą facebook. Dirbti galėsi, bet kiek bus keiksmų, kad stringa, greit neveikia ir panašiai? Sakysi nei vieno? Oj... Žinau pas ką stovi kompas toks ir su juo bando žiūrėti FULL HD filmus, o poto keikia, kad š.. o ne filmas jei nevelka pc. Asmeniškai esu už tai, kad kompas būtų keičiamas ne rečiau nei kartą per 5 metus. Kai kam, tai dideli pinigai, bet.. Niekas nesako, kad imk patį naujausią modelį. Ir dabar kompą, kuris vilks 80% dalykų susirinksi už 1500 LT. Padalink iš 5 metų ir tai nėra labai daug...

Bet kokiu atvėju, daugeliui ir nerūpi, bet tai ne jauni žmonės. O šiaip, man giliai dzin - windows XP dar galės kankintis iki kitų metų, o tada gaus visur block :) Na ir žiūrėsiu kas tada bus ir ką sakys tie, kas turi senus kompus ;)

Ai dar vienas dalykas, tai dėl suknistų Windows XP viename projekte negalime įgyvendinti 30 % dalykų, kurie yra apgalvoti. Kodėl? Kas naudoja XP, tas naudoja IE, o ir jos nebūna tik IE 8... Reikia palaikyti visas nuo IE 5, o čia ir turi ragą :) Nei HTML5, nei CSS3 - nieko.

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #12 Įrašytas: 2013-07-03 23:04:45 pm »
Nebūtina pirkti naujo kompo kas penkis metus, tereikia laiks nuo laiko atsinaujinti detales: praplėsti RAM, vaizdo plokštę jeigu žaidžiami patys naujausi žaidimai,naudoti OS ir programas išnaudojančias visus kompiuterio resursus, pvz 64 bitų win 7/8; karta i desimtmeti besisukantį kietajį diską pakeist nauju (atsisakyti jo negalime visiškai, nebent tik sisteminį diską SSD. Kaip ir viskas, nebent procas perdegtų, tai tektų keist su visa motinine ( o gal ieskot naujo seno procesoriaus?)  :D

As kai atsinaujinau iki win 7, pajutau laisvę.. pas mane labai mazai ramu tu supistu, viso labo tik 2 gigai. Kai darbo metu virsydavo 1 gb, tai pize budavo tada, pradeda laginti ir t.t. :D visu kompu problema su win xp, kad ir kaip ten besitvarkytum. dabar kai virsyja pusantro gigo ir arteja prie dvieju, nejauciu jokio stabdymo laginimi ar panasiai. Pliusas dar ir del to jog isnaudoju 64 bitus.

Tiek dabar tiek seniau per youtube FULL HD (1080p) video man netrukinėdavo, nebent tik interneto greitis stabdydavo ir tekdavo palaukti kol uzbufferins. O del to kad win XP useriai naudojasi IE5 nereikia totaliai jų užblokuot, tereikia duot aiškia nuorodą į kitos naršyklės svetainę kad atsisiųstų.  Be to, statistiškai WIN XP dar karaliauja 30 proc. pasaulio kompiuteriuose, tad pagalvok ar nori netekti 30 potencialių klientų :D
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #13 Įrašytas: 2013-07-03 23:20:15 pm »
Na pradėsiu atsakinėti į tavo argumentus :)

Pasikeisti keletą detalių? RAM, vaizdo korta?
Nuo kada tai atnaujina kompiuterį? Jei įrodysi, kad tai 100 % veiksminga, iš savų 12GB ram pasikeisiu į 64 GB ir iš 1x 2GB GPU pasikeisu į 2x 4GB :) Jei tik tai padės turėti GERESNĮ kompą. Oh.. Palauk, o kartu nereikės keisti man ir maitinblokio? Galbūt deginti senąjį..? O gal visgi sėdžiu su 5 metų senumo pc, kuriame dar yra AGP, o ne PCI, bei turiu DDR 400 RAM? Viskas. Stop. Čia ir baigiasi praplėtimai. Tobulinti gali minimaliai, bet.. Geležies pačios nepakeisi. Jei jau turi seną, tai ir turėsi. Plius kartais ( ok, labai dažnai ), atnaujinti kelias kompo detales pagal to meto tendencijas ( kitaip tariant į tas, kurias dar palaiko ) yra brangiau nei nusipirkti naują kompą :) Asmeniškai aš pradėčiau pirmiausia nuo gero CPU, nes jis atlieka visus veiksmus. Tada motininė, kuri veiks be priekaištų, o tada RAM. Viskas, PC jau turiu. Beliko jam maitinimas ir šiek tiek vietos, kad atjungus visko nepamirštų. Net GPU nenaudosiu, nes ji nieko neprideda. Puikiausiai susitvarkytų ir gero CPU integruota korta su daugiau RAM atminties :) Tad argumentas čia yra totalus nulis ir tai niekada nepagerins pc. Net jei ir turi DDR2 palaikančią motininę pigiau gausis pasikeisti į DDR, o ypač jei sėdi su AMD CPU, nes socket gali tikti... ( plačiau galime diskutuoti privačiai ). Realiai tavo išvardintų dalių pakeitimai padės tik 10-50 %, nebent pc pirkai kai pasirodė DDR3 karta, bet ir tai... Ram bus 1333 ir t.t. :) Daug kabliukų, kurių matau dar nežinai ;)
Ir dar vienas dalykas, kurį pamiršau iškart, tai sakei naudoti 64 BIT windows, bet... Retas kompas, kuris senesnis nei 5-7 metai juos palaiko... Va čia ir kabliukas, nes atkrenta ir RAM skaičius iki maksimalių 3GB, o ir šiaip visokių lubų atsiranda :)

Atsinaujinimas.. XP -> Windows 7?
Viskas puiku ir pagirtina, peršokai kokius 7 metus ar net daugiau :) Tik yra problema. Windows 7 yra gremėzdiškas resursų atžvilgiu. Detalių gamintojai to ir tikisi, kad Windows bus gremėzdiški ir reikalaus galingų pc... Bet še tau ir windows 8, kuriam reikia vos 1 GHz procesoriaus ( taip, vieno branduolio ) ir 1 GB RAM. Opa... Neblogai sakyčiau? Windows 7 kelis kart daugiau reikalauja. O ir vėlgi, jei nesedėtų žmonės su senais OS, turėtų itin greitą kompą. Juk technologijos tobulėja, algoritmai taip pat. Palyginkim Windows spartą su interneto. Ankščiau turėjom per telefono linijas, o dabar - šviesolaidžiai. Tas pats ir windows tarpe. Turėjom XP, o dabar turin Windows 8 ( tiesa, nesuprasiu kodėl jų kiti nemėgsta? ). Tad vėl, atšoliavai gerai, bet ne per geriausiai :) Ir vėl, kabliukas čia IE, kuris man regis yra tik IE 9 ( windows 7, bet gal ir klystu ), kai IE 10 puikiausiai ir net IDEALIAUSIAI palaiko visus naujus standartus :)

Video veikimas.. Čia jau kita kalba :)
Jis galėjo krautis ir ankščiau ir dabar taip pat, bet leisk paklausiu, ar tavo pc turi daugiau nei 5 metus? Aš kalbu apie tai, kad nebūtų keista detalė ar papildomai pridėta. Nebus. O kodėl taip nutiko? Gal visgi kažkas jau veikė nebe taip? :)

Bet kokiu atvėju aš į tai žiūriu šiek tiek kitaip. Jei tie 30% naudojasi XP windows, tai duodu 100% garantija, kad iš tų 30 % kokie 25% nesusidomės tuo, ką aš kuriu ir su kuo dirbu :) Tai bus per aukšto lygio technologija jiems :) Tiesiog reikia žiūrėti ne į tai, kad prarandi potencialius klientus, o į tai, į ką taikaisi. Šiuo atvėju taikomes į technologijų pasaulio žmones, kurie nori naujovių, o ne tuos, kurie sėdi su tuo ką turi ir jam gerai :)

ps. Jei kurčiau kokį projektą, kuris nebūtų kokia naujovė, o koks nors puslapis - taip, jie man būtų svarbūs, bet kai kuri kokią nors naujovę - į juos tiesiog spjauni, nes suvoki, kad tai ne jiems.

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #14 Įrašytas: 2013-07-03 23:36:39 pm »
mano kompiukui galima sakyti beveik 6 metukai be keliu mėnesiukų :D Matyt buvo naujove pagal tuose metus kad turejo 64 bitu proca, bet gaila neturejo atitinkamos OS LD o gaila, prasiknisau šešis metus :D Atšuoliavau aštuonis metus, ir stop, bijau prarasti failus ir svarbias programas, reiktu pirkt atskira HDD ju kopijoms. Pagalvosiu apie win 8 kai bus isleista nauja 8.1 versija o gal ir dar vėliau. aš dabar esu labai patenkintas su win 7, mano kompas ne per silpnas ant septyntukės suktis, tad problemos čia nematau.
4c61626173212

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #15 Įrašytas: 2013-07-04 18:57:11 pm »
Na pradėsiu atsakinėti į tavo argumentus :)

Pasikeisti keletą detalių? RAM, vaizdo korta?
Nuo kada tai atnaujina kompiuterį? Jei įrodysi, kad tai 100 % veiksminga, iš savų 12GB ram pasikeisiu į 64 GB ir iš 1x 2GB GPU pasikeisu į 2x 4GB :) Jei tik tai padės turėti GERESNĮ kompą. Oh.. Palauk, o kartu nereikės keisti man ir maitinblokio? Galbūt deginti senąjį..? O gal visgi sėdžiu su 5 metų senumo pc, kuriame dar yra AGP, o ne PCI, bei turiu DDR 400 RAM? Viskas. Stop. Čia ir baigiasi praplėtimai. Tobulinti gali minimaliai, bet.. Geležies pačios nepakeisi. Jei jau turi seną, tai ir turėsi. Plius kartais ( ok, labai dažnai ), atnaujinti kelias kompo detales pagal to meto tendencijas ( kitaip tariant į tas, kurias dar palaiko ) yra brangiau nei nusipirkti naują kompą :) Asmeniškai aš pradėčiau pirmiausia nuo gero CPU, nes jis atlieka visus veiksmus. Tada motininė, kuri veiks be priekaištų, o tada RAM. Viskas, PC jau turiu. Beliko jam maitinimas ir šiek tiek vietos, kad atjungus visko nepamirštų. Net GPU nenaudosiu, nes ji nieko neprideda. Puikiausiai susitvarkytų ir gero CPU integruota korta su daugiau RAM atminties :) Tad argumentas čia yra totalus nulis ir tai niekada nepagerins pc. Net jei ir turi DDR2 palaikančią motininę pigiau gausis pasikeisti į DDR, o ypač jei sėdi su AMD CPU, nes socket gali tikti... ( plačiau galime diskutuoti privačiai ). Realiai tavo išvardintų dalių pakeitimai padės tik 10-50 %, nebent pc pirkai kai pasirodė DDR3 karta, bet ir tai... Ram bus 1333 ir t.t. :) Daug kabliukų, kurių matau dar nežinai ;)
Ir dar vienas dalykas, kurį pamiršau iškart, tai sakei naudoti 64 BIT windows, bet... Retas kompas, kuris senesnis nei 5-7 metai juos palaiko... Va čia ir kabliukas, nes atkrenta ir RAM skaičius iki maksimalių 3GB, o ir šiaip visokių lubų atsiranda :)

klausyk berneli, ne per daug įsivaziavai? As  nekalbu apie tavo superkompa, kalbu apie paprastu zmoniu vidutinio amziaus kompiuterius, kuriuos su minimaliiomis islaidomis galima prikelti antram gyvenimui. Turint viena GB RAM tikrai praplėtus iki 2 ar keturiu GB, darbas kompu stabilesnis kiek jau butu, vienu metu daugiau programu galetu dirbt, nekalbu apie vaizdo kortas, nes cia jau zaidimu kompu reikalas. Metus kitus istemptu. Kol galu gale reiks pirkti nauja kompiuteri. Del operaciniu sisteu, juk pasaulyje ne vien tik windowsai xp yra. Girdejai gal apie tokia didele sistema linux su savo distribucijom. Distribuciju prikurta per 700, tad pasirinkimas kiekvienam kompui sociai, ir visos jos nemokamos. Silpniems kompams galima naudoti lubuntu ar panasias distribucijas. Interneto noliferiui neturetu but svarbi operacine sistema, nes jis vistiek "gyvena" internete :). Pasitelkus ismone galima susispausti iki minimumo :).

Beje, prasyciau be pribumbasu. Ir nepamirsk dabartine visuomenes finansine padeti. Nemanau kad is minimumo pragyvenantis zmones galetu sau leisti kazka tai prabangaus ka tu gali sau leisti, nes uzdirbi pertekliu ;).
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #16 Įrašytas: 2013-07-04 19:01:56 pm »
Neįsivažiavau, tik pasakiau, kad tai nieko nereiškia, todėl ir turiu mažiau nei galiu MAX :)

Anyway, taip finansinė padetis ne kokia, bet.. Turint kompą su DDR 2 ram'ais iš kišenės pusės apsimoka atsinaujinti į DDR 3 :) O juo labiau iš DDR 1 į DDR 3 ;) Kur DDR2, 2GB kainuoja ~70LT, o kur DDR3 ~30 LT :D kainų skirtumas nemažas ? :) Tas pats ir su GPU, juk atsiremsi į lubas.

Kas liečia Linux, taip, bet... 1GB ram, 2 GHz proco jam neužtenka.. Tad apie ką kalbėt? Net XP sukos greičiau nei linux... O išbandžiau ir ubuntu ir lubuntu, bet...

Anyway, neuždirbu to pertekliaus, o tiesiog rūpinuos, kad turėčiau normalią įrangą pagal tą metą. Jei atsiliksiu technologijose - galiu išvis nedirbti :) Ir kaip mano pažystami mėgsta skiesti, nepasakokit, kad su senu kompu dirbsi taip pat greit kaip su šiuolaikiniu :) Skirtumas jaučiasi net tame pačiame internete ;)

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #17 Įrašytas: 2013-07-04 19:18:22 pm »
ir kaip man dabar atsinaujint is ddr2 i ddr3? plesti ram lizdus motininej? :D
4c61626173212

• Dalyvis
  • **
    • Žiūrėti profilį
    • Apie mane
« Atsakymas #18 Įrašytas: 2013-07-04 19:54:45 pm »
Jei su AMD, kaip minėjau bėdos nebus, nes su DDR3 gali nusipirkti motininę su tokiu pat socket :) Jei intel - dar ir procą imti ;)

• Naujokas
  • *
    • Žiūrėti profilį
« Atsakymas #19 Įrašytas: 2013-07-04 20:23:46 pm »
taigi kad intel, o kiek girdejau, neina atnaujinti i naujesne. tai cia jau reiketu keist visa motinine su sata jungtimis :doh
4c61626173212

Manualai.lt Forumas

« Atsakymas #19 Įrašytas: 2013-07-04 20:23:46 pm »